Jsme tu pro vás

On-line formulář tech. podpory

CZ manuál V-Ray for SketchUp

Odpovědi na často kladené dotazy (FAQ)

Odpovědi na časté otázky ohledně programu V-Ray

Instalace a používání

Licenční server

Při standardní instalaci V-Ray se na váš počítač standardně nainstaluje i Chaos License Server, který se stará o ověřování vašich licencí. Licenční server a jeho nastavení si můžete zobrazit tak, že spustíte internetový prohlížeč (Chrome, Firefox, Safari, Edge apod.) a do adresního řádku nahoře viz. obrázek níže vepíšete localhost:30304 a stisknete ENTER. Následně můžete kliknout na box s názvem produktu a dostanete informace o celkovém počtu licencí apod.

Licencování

Mohu jednu licenci V-Ray používat na více počítačích?

Ano, V-Ray je dodáván standardně jako plovoucí licence, takže ho můžete naistalovat na více počítačů. Licence V-Ray se ověřují on-line a pokud ukončíte práci ve V-Ray na jednom počítači, můžete ho začít používat na jiném počítači.

Musím být neustále on-line kvůli ověřování licence V-Ray?

Standardně musíte být při práci ve V-Ray on-line. V nastavení licenčního serveru na vašem počítači ale můžete přejít do offline režimu na dobu 14 dnů (např. pro práci na cestách apod.).

Trvalé vs. časově omezené licence

Většina variant V-Ray je nabízena jak ve formě časově omezených licencí (tzv. Subscription), tak formou licencí trvalých. Funkčně jsou obě varianty naprosto shodné. Časově omezená licence fungují jen po dobu, na kterou byly zakoupeny, typicky jeden rok. Poté je licenci nutné prodloužit o další rok prostým nákupem v eshopu. Před vypršením licence dostanete upozornění jak od výrobce, tak od nás nebo svého prodejce.

Přechod na nové verze

Výrobce V-Ray v rámci jedné verze průběžně vydává opravy a menší aktualizace, které jsou k dispozici zdarma všem zákazníkům bez ohledu na typ licence. Čas od času (cca. 18-24 měsíců) ale vycházejí i zcela nové verze programu. V ceně časově omezených licencí je možnost zdarma přechodu na novou verzi programu, pokud ji v době platnosti licence výrobce uvolní do distribuce. Novou licenci si pak můžete automaticky stáhnout z vašeho uživatelského účtu na stránkách chaosgroup.com. Majitelé trvalých licencí mohou na novou verzi přejít jen po zakoupení příslušného upgrade. Upgrady jsou obvykle nabízeny jen majitelům předchozí verze programu (o jednu verzi zpět).